Sponsorzy2020-01-30T16:04:44+01:00

Unity Line to jeden z największych bałtyckich armatorów, którego promy łączą Polskę ze Szwecją. Wchodzi w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej i zarządza czterema własnymi promami (Polonia, Skania, Wolin, Gryf) a także trzema należącymi do Euroafrica Shipping Lines (Galileusz, Copernicus, Jan Śniadecki). Struktura floty umożliwia przewozy pasażerskie i obsługę rynku cargo, a kursy odbywają się na dwóch liniach: Świnoujście – Ystad i Świnoujście – Trelleborg. Jako że firma cieszy się zaufaniem spedytorów, odpowiada za większość przewozów ładunków oraz samochodów ciężarowych na Bałtyku i jako jedyna realizuje przewóz transportu kolejowego.

Podróż z widokiem na morze

Jednostki typowo pasażerskie to promy Polonia i Skania. Unity Line stawia na komfort, bezpieczeństwo i obsługę klienta na najwyższym poziomie. Na uczestników rejsu czekają wygodne kabiny, restauracje à la carte prowadzone przez najlepszych szefów kuchni, a także sklepy z atrakcyjnymi towarami w niskich cenach. Oba promy pokonują trasę w ruchu wahadłowym, dzięki czemu podróżni mają do wyboru kurs dzienny lub nocny. Do Szwecji przewożone są nie tylko samochody, ale też rowery i motocykle.

Morze możliwości

Oferta Unity Line dopasowana jest do każdego pasażera – zmotoryzowanego bądź pieszego, indywidualnego bądź podróżującego w grupie. Armator dba nie tylko o sprawny przewóz na drugą stronę Bałtyku, ale zapewnia też dojazd do dalszych rejonów Skandynawii. Unity Line, to również kompleksowo zorganizowane wyjazdy. Podczas wycieczek można przemierzyć szwedzkie wybrzeże, poznać symbole Skandynawii czy odwiedzić królewskie posiadłości Danii. Podróżni, którzy wolą odkryć Północ na własną rękę, mają do dyspozycji pakiety hotelowe. Atutem przewoźnika jest reagowanie na potrzeby klienta. Stąd oferty „szyte na miarę”: wycieczki edukacyjne dla szkół, wyjazdy integracyjne dla firm, rejsy panieńskie i kawalerskie, a nawet organizacja wesel czy studniówek na promie.

Morze to nie wszystko

W listopadzie 2018 r., Unity Linie przejęło opiekę nad jednostkami białej floty: Odra Queen i Peene Queen. W sezonie letnim, statki pasażerskie przystosowane do żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej, świetnie spełniają się podczas rejsów edukacyjnych i krajoznawczych po Odrze. Komfort podróży zapewniają dwa pokłady – otwarty i klimatyzowany. W wakacyjne weekendy, jednostki zapewniają bardzo wygodne połączenie ze Świnoujściem. Ponadto, na pokładzie Peene Queen organizowane są rejsy specjalne, połączone z całonocną zabawą taneczną.

Stale w ruchu

Miłość do morza sprawiła, że Unity Line w 2001 r. podjęło się realizacji regat (od 2017 r. noszą imię Piotra Waszczenko, byłego prezesa firmy). Przez kilkanaście lat wzięło w nich udział tysiące żeglarzy z całego świata. Pasją armatora jest jednak nie tylko pływanie. Od 2000 r. organizuje on również turniej golfowy – Unity Line Ryder Cup. Walka o puchar rozgrywa się rokrocznie w klubie Binowo Park. Ruch oznacza dla Unity Line rozwój, a ten niewątpliwie jest w planach firmy na kolejne lata.

Kontakt

Marii Dabrowskiej 34

Phone: +48 513 10 40 17

Web: Regaty Unity Line