Szczecin Sailing Club2019-01-15T05:35:28+01:00

Szczecin Sailing Club

Za lasami, za rzekami, za siedmioma morzami było sobie malownicze miasto położone wśród lasów, jezior i rzek. Ludzie żyli tam w zgodzie z naturą a ich najlepszym sposobem na wypoczynek było żeglowanie po rozległych wodach…

Czy to bajka? Pewnie niejedna mogłaby się tak zaczynać. Jest jednak takie miejsce w rzeczywistości, które mamy na wyciągnięcie ręki. Szczecin – miasto położone nad pięknym rozlewiskiem Odry, nad czwartym co do wielkości w Polsce Jeziorem Dąbie, w bliskim sąsiedztwie Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego. Wspaniałe akweny umożliwiające uprawianie różnorodnych sportów wodnych. Tylko chcieć.

Dla nas żeglarstwo jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu po pracy, szkole. A ponieważ zależy nam na wciągnięciu do zabawy najmłodszych, utworzyliśmy dla nich właśnie – 6-14 latków – miejsce, gdzie mogą rozpocząć swoją własną, żeglarską przygodę.

Nad Jeziorem Dąbskim Małym, młodzi adepci żeglarstwa mają możliwość nauki pływania na łódkach Optimist. To specjalnie skonstruowana, jednoosobowa łódka regatowa dla dzieci. W ciepłe dni, od wiosny do jesieni, młodzi żeglarze mają zajęcia z instruktorem na wodzie. Zimą schodzą na ląd i kształtują swoją kondycję na zajęciach sportowych i zgłębiają tajniki teorii żeglarstwa.

Nasz Klub także jest zrzeszony w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Żeglarskim, dzięki temu możemy organizować Regaty Żeglarskie.

Klub od niedawna posiada sekcję jachtów Balastowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych  do wstąpienia w szeregi Naszego Klubu.

Strona www Klubu

Kontakt

Marii Dabrowskiej 34

Phone: +48 513 10 40 17

Web: Regaty Unity Line