O Regatach2020-01-30T14:33:56+01:00

Od 2018 roku organizatorem Regat Unity Line jest Komandor regat kpt Paweł Hapanowicz.

Regaty zostały wymyślone i opracowane dla Unity Line przez Piotra Stelmarczyka obecnie pełniącego funkcję Honorowego Komandora Regat Unity Line oraz Przewodniczącego Kapituły Fair Play.

Regaty Unity Line od początku istnienia imprezy były nastawione na rywalizację sportową z zachowaniem niesamowitej przyjaznej atmosfery.

To żeglarze tak naprawdę kreują klimat imprezy. Organizatorzy starali się dopasować przeprowadzenie imprezy pod potrzeby i oczekiwania żeglarzy. Jednocześnie pamiętając o tytularnym sponsorze regat firmie Unity Line. Bez wsparcia i finansowania imprezy przez Unity Line nie było by możliwości przeprowadzania imprezy.

Po 18 latach prowadzenia regat, Piotr Stelmarczyk w porozumieniu z firmą Unity Line przekazał prawa autorskie do regat kapitanowi Pawłowi Hapanowiczowi. Tak oto od edycji w roku 2019 regaty mają nowego komandora.

Mamy nadzieję że spodoba się wam odświeżona formuła regat. Zaczynamy od powrotu do Świnoujścia, to w porcie basenu Północnego 5 sierpnia 2020 r. przez cały dzień przywitamy jachty i żeglarzy. Rozmowy przeprowadzone z wiceprezydentem miasta Świnoujście, panem Pawłem Sujka, zaowocowały umową partnerską o współpracy podczas organizacji regat. To własnie w Świnoujściu będzie pierwsze biuro regat, gdzie dokonacie formalności zgłoszeniowych jachtów i załóg.

Resztę informacji znajdziecie w scenariusz regat, który niebawem zostanie opublikowany na naszej stronie WWW.

Tak moi drodzy! Jesteśmy już pełnoletni. W 2018 roku odbyła się XVIII edycja regat. Od samego początku przyświeca nam jeden cel: propagowanie żeglarstwa jachtów pełnomorskich poprzez organizowanie rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie. Przez wiele lat współpracy z żeglarzami została wypracowana formuła sympatycznych, wymagających i wspaniałych regat. Nasze wydarzenie to miejsce spotkań całych żeglarskich rodzin z najdalszych zakątków świata. To właśnie w wakacje, w sierpniu mamy przyjemność Was gościć. W tym roku edycja XX to wielkie wyzwanie i zobowiązanie z naszej strony, aby było jeszcze bardziej atrakcyjnie i żeglarsko.

Piotr Stelmarczyk, wybitny człowiek, zasłużony organizator i pomysłodawca Regat Unity Line obecnie będzie tworzył Kapitułę Fair Play Regat Unity Line. Jego wiedza i doświadczenie będą zawsze bazą do dalszych działań związanych z organizacją regat dla nas. Obecny Komandor regat Kapitan Paweł Hapanowicz został wybrany przez Piotra i jak to Piotr mówi: „cieszę się, że regaty są w dobrych rekach”.

Czas na zmiany, odświeżenie formuły zmagań i wprowadzenie nowych elementów rywalizacji.

Mamy nadzieję, że wśród wielu spotkań żeglarskich i startów regatowych nasza impreza jest na stałe wpisana w Waszych kalendarzach i sercach. Pozostaje więc nam tylko zaprosić Was do zgłaszania jachtów, załóg i osób towarzyszących do udziału w XX Regatach Unity Line im. Piotra Waszczenko.

W tym roku nowością są zgłoszenia ON-LINE do regat, do czego bardzo zachęcamy.  Ponadto oprócz stałych zgłoszonych załóg, będziecie mieli możliwość także zgłosić osoby towarzyszące, które będą miały dostęp do zamkniętej strefy gastronomiczno-rozrywkowej podczas finału regat.  Jak wiecie rokrocznie wydajemy wielkie przyjęcie dla żeglarzy, w tym roku będzie tak samo. W sobotę załogi i prowadzące jachty zapraszamy na wieczorną imprezę.

Jeśli macie osoby towarzyszące prosimy o ich zgłoszenie w oddzielnym formularzu zgłoszeniowym.

Na imprezę i do strefy regat wstęp będzie ograniczony, tylko dla osób z zaproszeniami.

Pozostajemy z Wami w kontakcie!

Zgłoś swój udział w Regatach

Kliknij w Subskrybcję i bądź zawsze dobrze poinformowany!

Najnowsze i najważniejsze informacje o XX Regatach Unity Line bezpośrednio  na Twojego maila

Kontakt

Marii Dabrowskiej 34

Phone: +48 513 10 40 17

Web: Regaty Unity Line