Piotr Waszczenko2019-01-16T10:47:30+01:00

Piotr Waszczenko   1969-2013   (patron Regat Unity Line od 2017 r.).

         Piotr Waszczenko urodził się w rodzinie o tradycjach morskich. Ojciec, Tomasz, był absolwentem szkoły morskiej i wieloletnim oficerem, a potem Kapitanem Żeglugi Wielkiej. Piotr nie mógł, choć chciał, kontynuować morskich tradycji. Zrobił wszystko by z morzem i morskimi tradycjami być związanym. Ukoronowaniem Jego drogi było zawiadywanie promami w Unity Line. Był i Prezesem tej firmy i Dyrektorem Zarządzającym, lecz nie to jest istotne.

Nieustannie chciał przybliżać ludziom morze, w tym przez propagowanie Regat Unity Line. Nie był mu obojętny los potrzebujących, stąd organizacja Morskich Bali Charytatywnych. Kto zna i bywał, będzie pamiętał zawsze. Popierał również działania szeroko pojętej kultury, która promowała niezwykłe wydarzenia w Szczecinie i nadmorskich miejscowościach.

Dla wszystkich, którzy poznali Piotra ważne było to, że był bezdyskusyjnie człowiekiem morza. Dla Piotra – morze, żegluga, statki, a przede wszystkim ludzie morza to były substancje nierozerwalnie połączone. Jednocześnie Piotr Waszczenko nie był postacią pomnikową. Zawsze dał się namówić na spotkanie przy dobrym jedzeniu i kieliszku wina. Pamiętając o nim, czy też przypominając go sobie, nie sposób się nie uśmiechnąć, bo codziennym optymizmem potrafił zarażać. Nie odmawiał pomocy innym.

Gdy odszedł na swoją wieczną wachtę wiele osób nie umiało w to uwierzyć.

Bo trudno było uwierzyć, że ktoś, kto tak ukochał sobie morze, Szczecin, nasze wybrzeże, kto tak mocno poświęcił się budowaniu tego co najlepsze, mógł tak szybko przejść na drugą stronę horyzontu. Nie wszyscy uczestnicy Regat znają Go, nie wszyscy pamiętają – to naturalne. Ale dobrze będzie jeśli choć przez chwilę się uśmiechną, bo Regatom patronuje niezwykle życzliwa postać.

Kontakt

Marii Dabrowskiej 34

Phone: +48 513 10 40 17

Web: Regaty Unity Line